13. NATJECANJE HRVATSKIH PJEVAČKIH ZBOROVA

Autor: Administrator , 29. 4. 2016.

29. i 30. travnja održano je 13. Natjecanje hrvatskih pjevačkih zborova u organizaciji Zagrebačkog glazbenoga podija Centra za kulturu Trešnjevka, s potporom Gradskoga ureda za kulturu, obrazovanje i sport Grada Zagreba, Ustanove Ivan Matetić Ronjgov, Hrvatskoga zborskoga saveza, Muzeja Mimara, Zbora HRT-a te Hrvatskoga društva skladatelja.

Zbor OŠ Izidora Kršnjavoga opet osvaja najviša priznanja na državnoj razini!

Zlatna medalja: pjevački zbor OŠ Izidora Kršnjavoga!

Na 13. Natjecanju hrvatskih pjevačkih zborova, 29. travnja 2016. u KD Lisinski u Zagrebu, zbor mlađe školske dobi OŠ I. Kršnjavoga osvojio je prvo mjesto - zlatnu medalju u konkurenciji dječjih zborova, kategorija D1!

Naši učenici izveli su pet zahtjevnih skladbi, pod umjetničkim vodstvom prof. Dijane Rogulje Deltin. Osim izvrsnih izvedaba, po čemu su već prepoznatljivi i u široj javnosti, i odličnoga odabira repertoara, zadivljujuće je bilo vidjeti kako članovi zbora, zajedno s voditeljicom, uživaju u zajedničkom muziciranju te kako, usprkos tomu što su članovi učenici od 8 do 12 godina, ostvaruju besprijekornu glazbeno-scensku disciplinu.

Premda su u konkurenciji nastupali najbolji zborovi osnovnih škola RH, ali i učenici osnovne glazbene škole, prosudbeno povjerenstvo smatralo je da je naš zbor ostvario najviše estetsko postignuće.

Zbor OŠ I. Kršnjavoga - najbolji zbor na 13. Natjecanju hrvatskih pjevačkih zborova

30. travnja u nastavku su programa 13. Natjecanja hrvatskih zborova nastupili zborovi A, B i C kategorije, među kojima su već priznate i javnosti poznati zborovi, kao što su Gradski zbor Vila Velebita iz Gospića, Hrvatsko pjevačko društvo Slavuj iz Petrinje, Pjevački zbor Josip Štolcer Slavenski iz Čakovca i drugi, čiji su članovi mladi i odrasli.

U tim je kategorijama, drugoga dana natjecanja pobijedio Pjevački zbor Pravnoga fakulteta u Zagrebu Capella Juris.

Nakon proglašenja rezultata za A, B i C kategoriju, objavljena je odluka Povjerenstva da je od svih zborova iz svih četiriju kategorija zbor mlađe školske dobi OŠ I. Kršnjavoga bio najuspješniji! Naši maleni nadmašili su i odrasle izvođače, dobivši tako pozivnicu za Gala koncert u Lisinskom, koji će se održati 20. siječnja 2017., na kojem će uz njih sudjelovati i Pjevački zbor Pravnoga fakulteta u Zagrebu Capella Juris.

Čestitamo svim članovima našega zbora. Čestitamo i prof. Rogulji Deltin i zahvaljujemo joj na vrsnom glazbenopedagoškom radu, svakodnevnim probama i brižnom te toplom odnosu prema djeci. Podsjećamo, ona je zbor samo prošle školske godine dovela godine do Zlatne medalje u Varaždinu na Glazbenim svečanostima mladih, zbor je sudjelovao pod njezinim vodstvom na zagrebačkoj Carmini Burani na Trgu Francuske Republike, na Božićnom koncertu u Ciboni, u HNK na obilježavanju 30. godišnjice Pjevačkoga zbora Zvjezdice te na drugim prestižnim priredbama i koncertima.

Također zahvaljujemo ravnateljici naše škole prof. Lidiji Sosi Šimenc, koja je i ovaj put prepoznala kvalitetan rad i umjetničke dosege našega zbora te dala preporuku te poticaj voditeljici za prijavljivanje na ovo prestižno natjecanje. Već nam je poznato da je naš zbor već godinama najuspješniji ili jedan od najuspješnijih među osnovnoškolskim zborovima, no bez ravnateljičina

poticaja i potpore ne bismo imali priliku saznati koje je mjesto našega zbora u širem kontekstu, čak i u svijetu odraslih!

Zahvaljujemo na klavirskoj pratnji korepetitoru prof. Vitomiru Ivanjeku, koji je nesebično pomogao da ovaj nastup bude u svakom smislu umjetnički cjelovit.

Sljedeće što iščekujemo jesu Glazbene svečanosti hrvatske mladeži – državna smotra zborova u Varaždinu 4. svibnja 2016.

Ponosni smo što nas naš zbor predstavlja i na tom natjecanju zborova i želimo im i ondje uspjeh i lijepo druženje.

A zašto je naš zbor najbolji pjevački zbor u RH saznajte od 10. svibnja na našim stranicama i uživajte u njihovu pjevanju.

Na Glazbenim svečanostima hrvatske mladeži u Varaždinu, koje su po svom značenju državno natjecanje pjevačkih zborova djece i mladeži Republike Hrvatske naš zbor osvojio je:

1994. brančanu plaketu

1993. srebrnu plaketu

1992. sudjelovali smo s višeglasnim zborom starijeg uzrasta, ali te godine smotra je zbog rata imala manifestacioni karakter.

1991. zlatnu plaketu (jedina zlatna plaketa koja je dodjeljena te godine jer u ostalim kategorijama nitko nije dobio to odličje). Takoder smo dobili nagradu za najbolju izvedbu zadane skladbe (Mozart : Gozba - četveroglasni kanon.)

« Svibanj 2024 »