NAŠ ZBOR OSVOJIO ZLATO NA DRŽAVNOM NATJECANJU U VARAŽDINU - 11. - 12. svibnja 2011.

Autor: Administrator , 17. 5. 2011.

Trideset naših učenika, članova Zlatnog zbora od 1. do 5.razreda pod ravnanjem i mentorstvom prof. Ljerke Biluš svojim nastupom su oduševili sve na 34. susretu zagrebačkih glazbenih amatera, zapravo Županijskom natjecanju mladih glazbenika do 12 godina održanom 8. travnja u Društvenom domu Prečko.
Tako su izborili nastup na 54. glazbenim svečanostima hrvatske mladeži koji  se održao 11. i 12. svibnja u Varaždinu. Oni su bili jedini zbor osnovnih škola Grada Zagreba koji je izborio nastup na ovom Državnom natjecanju zborova. Naš zbor već na Županijskom natjecanju osvojio je stručni žiri izvedbom četiriju pjesama uz klavirsku pratnju prof.Marije Sedak,posebno naglašavamo  pjesmu "Volim cvijeće" koja je četveroglasni kanon. Zbor je ostvario izvrstan nastup čistom intonacijom, odličnom dikcijom uz homogenost zvuka, lijepo oblikovanog tona i saživljenog i sugestivnog nastupa.
Ukupno su otpjevali pet pjesama koje su ih odvele na Državno natjecanje. Počašćeni su snažnim pljeskom publike, ovacijama i glasnim uzvicima: "Bravo !"

Svoj uspjeh zbor je ponovio i na Državnom natjecanju osvojivši Zlato. Profesorica Ljerka Biluš potvrdila je i ovog puta s koliko entuzijazma,pedagoškog iskustva,strpljenja i znanja uspijeva doseći glazbene vrhunce sa svojim učenicima.

Čestitamo!

Na Glazbenim svečanostima hrvatske mladeži u Varaždinu, koje su po svom značenju državno natjecanje pjevačkih zborova djece i mladeži Republike Hrvatske naš zbor osvojio je:

1994. brančanu plaketu

1993. srebrnu plaketu

1992. sudjelovali smo s višeglasnim zborom starijeg uzrasta, ali te godine smotra je zbog rata imala manifestacioni karakter.

1991. zlatnu plaketu (jedina zlatna plaketa koja je dodjeljena te godine jer u ostalim kategorijama nitko nije dobio to odličje). Takoder smo dobili nagradu za najbolju izvedbu zadane skladbe (Mozart : Gozba - četveroglasni kanon.)