> Nastava  > Natjecanja
Natjecanja učenika OŠ Izidora Kršnjavoga

REZULTATI NATJECANJA U ŠKOLSKOJ GODINI 2017./2018.

Autor: Administrator , 8. 9. 2018.

Naši su učenici sudjelovali na brojnim školskim, općinskim, županijskim i državnim natjecanjima u školskoj godini 2017./2018.  te su postigli izvrsne rezultate.

Na školskom/općinskom natjecanju sudjelovalo je ukupno 200 učenika iz naše škole:

Predmet

Broj učenika

Fizika

Klasični jezici

11 (lat.), 10 (grč.)

Francuski jezik

Lidrano

Biologija

Kemija

Prva pomoć

ŽUPANIJSKA NATJECANJA

Na 13 županijskih natjecanja sudjelovao je ukupno 51 učenik naše škole, a osvojeno je 81 mjesto.

Učenici su sudjelovali na natjecanju iz:
- Informatike (mentorice Tatjana Priselac i Martina Kovač),
- Francuskog jezika iz A, B i C kategorije (mentorice: Olga Horvat i Julija Pantić),
- Hrvatskog jezika (mentorice: Valentina Lugomer i Teodora Ćuk),
- Biologije (mentorica: Marija Papac),
- Matematike (mentor: Mario Banožić),
- Povijesti (mentori: Julija Pantić i Hrvoje Leko),
- Prve pomoći (mentorica: Anja Biruški),
- Geografije (mentorica Tajana Vlahović i Ivan Sarjanović),
- Kemije (mentorica Anja Biruški),
- LiDraNa (mentorice: Valentina Lugomer, Sanja Maričević, Teodora Ćuk),
- Tehničke kulture (mentorica: Maja Ercegovac),
- Engleskog jezika (mentorice: Vlatka Pernarić i Jadranka Zimmermann),
- Klasičnih jezika – Latinski jezik (mentorica Olga Horvat) i Grčki jezik (mentorica: Melita Rančić Kufrin)
- na Izložbi učenika osnovnih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna – LIK 2018. (mentorica: Milena Matijević Medvešek)

DRŽAVNA NATJECANJA

Na 7 državnih natjecanja sudjelovalo je ukupno 15 učenika naše škole, a osvojena su 23 mjesta.

Učenici su sudjelovali na natjecanju iz:
- Povijesti (mentor Hrvoje Leko) – osvojeno 7. mjesto
- Matematike (mentor: Mario Banožić)  - osvojeno 3. mjesto i 2. nagrada
- Francuskog jezika (mentorice Olga Horvat i Julija Pantić)
            - A kategorija (učenje francuskog jezika od 1. razreda OŠ) – osvojeno 5. mjesto
            - B kategorija (učenje francuskog jezika od 4. razreda OŠ) – osvojeno 2., 5. i 6. mjesto
            - C kategorija (učenici koji su duže boravili u frankofonoj zemlji ili živjeli u obitelji u
               kojoj se govori francuski jezik)  - osvojeno 1. i 2. mjesto
- Engleskog jezika (mentorica Vlatka Pernarić) – osvojeno 9. mjesto
- Klasičnih jezika
            - Latinski jezik (mentorica Olga Horvat) – osvojeno 3., 6. i 8. mjesto
            - Grčki jezik (mentorica Melita Rančić Kufrin) – osvojeno 5., 7. i 8. mjesto
- LiDraNa (mentorica Teodora Ćuk) – među deset najboljih literarnih radova
- na Izložbi učenika OŠ iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna – LIK 2018. (mentorica Milena Matijević Medvešek) – sudjelovalo 6 učenika šestih, sedmih i osmih razreda

PRVENSTVO GRADA ZAGREBA ZA UČENIKE OSNOVNIH ŠKOLA 2017./18.

Prvenstvo Grada Zagreba za učenike od 5. do 8. razreda u stolnom tenisu održano je 6. listopada 2017. ( kvalifikacije ) i 7. listopada 2017. ( završnica ). Drugo mjesto iz OŠ Izidora Kršnjavoga osvojilo je ukupno četvero učenika.

Prvenstvo Grada Zagreba za učenike od 5. do 8. razreda u plivanju održano je 3. veljače 2018. Drugo mjesto iz OŠ Izidora Kršnjavoga osvojilo je osmero učenika..

Prvenstvo Grada Zagreba u krosu za učenike i učenice održano je  11. listopada  2017. na Bundeku. Učenici četvrtih i šestih razreda ekipno su osvojili 12. mjesto. Učenici sedmih i osmih razreda ekipno su osvojili 4. mjesto. Učenice četvrtih i šestih razreda ekipno su osvojile 23. mjesto. Učenice sedmih i osmih razreda ekipno su osvojile 9. mjesto.

Prvenstvo Grada Zagreba u skijanju za učenike održano je 23. veljače 2018. na Sljemenu.  Troje naših učenika ekipno je osvojilo 4. mjesto.

Prvenstvo Grada Zagreba u košarci za učenike od 4. do 6. razreda održano je u OŠ Borovje i OŠ Ive Andrića. Do treće razine natjecanja došlo je ukupno 14 učenika.

Prvenstvo Grada Zagreba u taekwondou održano je 02. prosinca 2017. u OŠ Ive Andrića. Dvoje učenika ekipno su osvojili 13. mjesto.

PJEVAČKI ZBOR ŠKOLE

I ove školske godine pjevački zbog škole mlađeg uzrasta i pjevački zbor škole starijeg uzrasta ostvarili su iznimne rezultate na 61. Glazbenim svečanostima mladeži održanih u Varaždinu 2. i 3. svibnja 2018. godine pod vodstvom voditeljice zbora Dijane Rogulje Deltin. Pjevački zbor mlađeg uzrasta  osvojio je 1. mjesto i zlatnu plaketu u A kategoriji, a pjevački zbor  starijeg uzrasta osvojio je također 1. mjesto i zlatnu plaketu u B kategoriji.