STRUČNI SKUP ŠKOLA PO MJERI UČENIKA

Autor: Administrator , 5. 4. 2017.

Stručni skup Škola po mjeri učenika održan je u ponedjeljak, 3. travnja 2017. godine u Osnovnoj školi Izidora Kršnjavoga. Interdisciplinarni skup organizirala je Agencija za odgoj i obrazovanje u suradnji s OŠ Izidora Kršnjavoga i Klinikom za dječje bolesti Zagreb. Namijenjen je ravnateljima, stručnim suradnicima i učiteljima uključenim u osnovnoškolski odgoj i obrazovanje u osnovnim školama i zdravstvenim ustanovama u sklopu kojih djeluju škole u bolnici. Cilj skupa bio je prilagoditi zahtjeve suvremene nastave mogućnostima učenika i učitelja škole u bolnici te prikazati praktične primjere digitalne komunikacije škole u bolnici s matičnim školama, istaknuti potrebu uporabe digitalnih nastavnih materijala u odgojno-obrazovnom radu te naglasiti važnost komunikacije s hospitaliziranim učenicima.

Zbor škole otvorio je skup izvedbom pet pjesama nakon čega je uslijedila uvodna riječ dobrodošlice ravnateljice OŠ Izidora Kršnjavoga, profesorice Lidije Sose Šimenc. Potom su nam se obratili: u ime Agencije za odgoj i obrazovanje - viša savjetnica za stručne suradnike defektologe Vladimira Brezak, profesorica, prodekan za nastavu Učiteljskog fakulteta prof., dr. sc. Siniša Opić, mr. sc Katarina Milković iz Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport, pomoćnica ravnatelja za podršku korisnicima CARNet Barbara Kolarek.

Predavanja

1. Zoran Bahtijarević, dr.med., ravnatelj Klinike za dječje bolesti Zagreb; ,,Što škola znači hospitaliziranom djetetu s medicinskog gledišta“

2. Prim. dr. sc. Vlatka Boričević Maršanić, dr. med. specijalist psihijatrije, subspecijalist iz dječje i adolescentne psihijatrije, Psihijatrijska bolnica za djecu i mladež, Zagreb; ,, Sjajne zvijezde među nama - pristup djeci s težim zdravstvenim problemima“

3. Dr. sc. Boris Jokić, znanstveni suradnik, Institut za znanstvena istraživanja u Zagrebu; ,,Komunikacija“

4. Mara Capar, mag. rehab. educ., viša savjetnica za stručne suradnike defektologe, Agencija za odgoj i obrazovanje; ,,Djeca s teškoćama“

5. Biljana Petljak Zekić, mag. prim. educ., viša savjetnica za razrednu nastavu, Agencija za odgoj i obrazovanje; ,,Poticanje likovnog stvaralaštva“

6. Rozana Cerin, dipl. učiteljica RN, mentorica, OŠ Monte Zaro, Pula; ,,Suradnja matične škole i škole u bolnici“ – primjer prakse

7. Mira Čuvidić, učiteljica RN, mentorica, OŠ Rajići; ,,Primjena digitalnih nastavnih materijala“ – primjer prakse

8. Ivana Pečnik Ban, prof. logoped, stručni suradnik, OŠ Izidora Kršnjavoga; ,,Vježbe pisanja“

Konferansu su vodile ravnateljica Lidija Sosa Šimenc i Ljerkica Vinković, učiteljica RN, savjetnica.

Srdačno druženje, stručni, kvalitetni i dobro pripremljeni predavači, ugodna atmosfera, odlična organizacija, dobrodošlica svim kolegicama i kolegama, uz riječi pohvale opće su odlike ovog skupa.