ŠKOLSKA NATJECANJA

Autor: Administrator , 19. 4. 2019.

GEOGRAFIJA

Na Školskom natjecanju iz Geografije sudjelovalo je ukupno 2 učenika petih razreda, 4 učenika šestih razreda i jedan učenik sedmog razreda. Na Županijsko natjecanje iz Geografije pozvano je 4 učenika šestog razreda i jedan učenik sedmog razreda.

KEMIJA

Na Školskom natjecanju iz Kemije održanom 5. veljače 2019. prisustvovalo je 11 učenika 7. razreda i 6 učenika 8. razreda.

6.3.2019. održano je Županijsko natjecanje iz Kemije. U kategoriji sedmih razreda učenica 7.b razreda ostvarila je ukupno 17. najbolji rezultat. U kategoriji osmih razreda sudjelovala je učenica 8.b razreda koja je ostvarila 20. najbolji rezultat.

FIZIKA

Na Školskom natjecanju iz Fizike održanom 22. siječnja 2019. sudjelovalo je troje učenika 8. razreda.

NATJECANJE MLADIH HRVATSKOGA CRVENOG KRIŽA

Područno natjecanje mladih HCK održano je 12.3. u OŠ Julija Klovića. Našu školu predstavljalo je 5 učenika 7.b razreda i jedna učenica 7.c razreda. Osvojili su 1. mjesto.

U subotu, 6.4.2019. održana je Županijska razina natjecanja gdje su učenici osvojili 3. mjesto.

LATINSKI I GRČKI JEZIK

Na Školskom natjecanju iz Latinskog jezika održanog 31. siječnja 2019. godine sudjelovalo je ukupno 11 učenika osmih razreda, a na Školskom natjecanju iz Grčkog jezika sudjelovalo je ukupno 5 učenika.

Na Županijskom natjecanju iz Klasičnih jezika održanom 7. ožujka 2019. u zagrebačkoj Klasičnoj gimnaziji sudjelovalo je 5 učenika osmih razreda. Šesti pozvani učenik naše škole, nije se mogao natjecati zbog bolesti. U poznavanju grčkog jezika natjecale su se jedna učenica 8. a i jedna učenica 8. b razreda. Učenica 8.a razreda postigla je izvrsno prvo mjesto na oba natjecanja. Učenica 8.b razreda bila je 9. na grčkom i 13. na latinskom pa su se tako obje učenice plasirale na državno natjecanje.

Na Državnom natjecanju koje je održano u Osijeku od 8. do 10. travnja, učenica 8.a razreda osvojila je 1. mjesto iz Latinskog jezika i 2. mjesto iz Grčkog jezika. Učenica 8.b razreda osvojila je 7. mjesto iz Grčkog jezika.

MATEMATIKA

Na Školskom natjecanju iz Matematike održanom 28. siječnja 2019. godine sudjelovalo je troje učenika petih razreda, troje učenika šestih razreda, troje učenika sedmih razreda i troje učenika osmih razreda.

Plasman na Županijsko natjecanje iz matematike ostvarila je učenica 6.a razreda. Natjecanje se održalo 28.02.2019. godine u OŠ Miroslava Krleže, a učenica je ostvarila 15. mjesto.

BIOLOGIJA

Na Školskom natjecanju iz Biologije održanog 7. veljače 2019. u 13 sati sudjelovalo je ukupno 16 učenika (9 učenika sedmih i 7 učenika osmih razreda). Na Županijsko natjecanje pozvano je troje učenika sedmih razreda i jedan učenik osmog razreda.

FRANCUSKI JEZIK

KATEGORIJA A

Na Školskom natjecanju iz Francuskog jezika u A kategoriji sudjelovalo je 10 učenika osmih razreda. Na Županijskom natjecanju učenici su osvojili 3., 4., 5., 7., 8., dva 9., 10., 11. i 13. mjesto. Na Državnom natjecanju održanom u Zadru od 4. do 6. travnja, ukupno su sudjelovale 2 učenice i osvojile su 3. i 4. mjesto.

KATEGORIJA B

Na Školskom natjecanju iz Francuskog jezika u B kategoriji sudjelovalo je 2 učenika. Učenici su pozvani na Županijsko natjecanje u B kategoriji i osvojili su 1. i 11. mjesto. Na Državnom natjecanju u B kategoriji učenica 8.a razreda osvojila je 1. mjesto.

KATEGORIJA C

Na Školskom natjecanju iz Francuskog jezika u C kategoriji sudjelovalo je dvoje učenika. Učenici su pozvani na Županijsko natjecanje iz C kategorije i osvojili su 2. i 3. mjesto.

Na Državnom natjecanju u C kategoriji učenik 8.c razreda osvojio je 2. mjesto.

NATJECANJE–IZLOŽBA UČENIKA OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA PODRUČJU VIZUALNIH UMJETNOSTI I DIZAJNA – LIK

Na Školskom natjecanju održanom 6. veljače 2019. sudjelovalo je ukupno pet učenika šestih razreda, tri učenika sedmog razreda i pet učenika osmih razreda. Na Županijsko natjecanje pozvane su tri učenice osmog razreda i jedna učenica sedmog razreda.

INFORMATIKA

Školsko natjecanje iz Informatike održano je 25. siječnja 2019. Sudjelovalo je 12 učenika viših razreda u kategoriji Algoritmi.

Županijsko natjecanje iz Informatike održano je 15. veljače 2019. u OŠ Žuti brijeg. Naši učenici natjecali su se u kategoriji Algoritmi – LOGO (5). Učenice petog razreda koje su prisustvovale natjecanju, zauzele su 4. i 14. mjesto.

HRVATSKI JEZIK

Na Školskom natjecanju iz Hrvatskog jezika održanog 12. veljače 2019. sudjelovalo je ukupno sedam učenika sedmih razreda i četiri učenika osmih razreda. Na Županijsko natjecanje iz Hrvatskog jezika pozvano je dvoje učenika sedmih razreda i četiri učenika osmih razreda.

POVIJEST

Na Školskom natjecanju iz povijesti koje je održano 8.2.2019. sudjelovalo je pet učenika osmog razreda i dvoje učenika iz sedmog razreda. Prema rezultatima Školskog natjecanja, na Županijsko natjecanje pozvano je dvoje učenika, jedan iz sedmog i jedan iz osmog razreda.

ENGLESKI JEZIK

Na Školskom natjecanju iz Engleskog jezika održanog u 23. siječnja pristupilo je 15 učenika osmih razreda.

Šestero učenika osmih razreda pozvano je na Županijsko natjecanje koje se održalo 26. veljače 2019. u OŠ Dobriše Cesarića u Zagrebu.

Na Županijskom natjecanju ukupno je sudjelovalo 207 učenika, a naši učenici zauzeli su 5., 7., 9., 11., 13. i 22. mjesto.

Na Državnom natjecanju učenica 8.c razreda osvojila je 2. mjesto.