Obilježavanje Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje

Autor: Administrator , 16. 11. 2023.

Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, 18. studenoga 2023.

I ove ćemo godine aktivno sudjelovati u projektu  obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje 1991. i Dana hrvatskih branitelja.

Škole diljem Lijepe naše, od Dubrovnika do Zagreba, od Varaždina do Osijeka i dalje, i ove će godine, po četrnaesti put realizirati  zajednički projekt Sat povijesti iz Vukovara - Dan sjećanja na žrtvu Vukovara 1991., a  naša ovogodišnja tema je:

RECI NJEGOVO I NJEZINO IME

djeca u Domovinskom ratu

Cilj ovoga projekta je  jednim satom povijesti povezati skupine učenika iz različitih hrvatskih gradova s ciljem sjećanja na slavne dane obrane Vukovara i domovine Hrvatske. Ove se godine želimo se sjetiti dječaka i djevojčica čije je djetinjstvo  prerano prekinuo, svih koji su poginuli ali i onih koji su postali invalidi i čije je živote rat zauvijek promijenio.

Izrecimo zajedno njihova imena, neka oni budu naša inspiracija i naš poticaj kako bi stvarali onakvo društvo i onakvu Domovinu u kakvoj bi i oni danas bili sretni.

Ove godine će učenici naše škole sa svojim učiteljima istražiti kakva je bila sudbina djece koja su poginula u Domovinskom ratu ili je rat zauvijek promijenio njihov život.

Zbor naše Škole će izvesti pjesmu „Moja lutka“ drugim učenicima na našem zajedničkom satu povijesti kojega ćemo održati 17. studenoga 2023. godine s početkom u 10,00 sati online. Spisateljica dirljive pjesme "Moja lutka" koju će izvesti naš zbor je Ivana Šoljić, a pjesmu je uglazbio Zdravko Šljivac. U nastavku poslušajte razgovor glazbenika, dirigenta i kompozitora Zdravka Šljivca i naše učenice 5.b razreda Mirte Solter o nastanku dirljive pjesme pod naslovom Moja lutka.

Povijest je učiteljica života, na nama je da branimo i ističemo vrijednosti borbe za samostalnu domovinu Hrvatsku vođeni svjetlom dobrote i ljubavi.

S osobitim poštovanjem, srdačan pozdrav herojskom gradu Vukovaru.