Odgovori za Sandučić

Šifra: Ivan Grozni

Autor: TIN SEDLAR, 23. 9. 2016.

Dragi pedagogu,
meni se sviđa jedna cura, ali svi mi kažu da ja nisam dovoljno dobar (preružan) za nju. Što da radim? Hvala!

Dragi učeniče,

jako je lijepo da ti se netko sviđa i da imaš nekoga zbog koga ti srce zaigra. Svi želimo imati neku osobu pored sebe koja u nama pobuđuje radost i veselje. Ima onih koji govore različite ružne stvari o drugim osobama i na to se ne treba osvrtati. Zaista nije lijepo kada netko govori takve stvari. Najvažnije je da slušaš sebe i da ti znaš koliko vrijediš. Nemoj vjerovati svemu što ljudi govore. Neki govore loše stvari o drugima samo kako bi se oni osjećali bolje ili zato što se i njima netko sviđa, a sami nemaju hrabrosti nešto poduzeti. Primjerice, pogledaj nogometaše. Publika će stalno kritizirati nogometaše zbog loše igre, loše frizure, loših navika,itd. Međutim, nogometaš i dalje igra, ne obazire se što ljudi govore, već daje sve od sebe kako bi uspio u onom što želi. Ukoliko si ti siguran u sebe i stvarno ti se netko sviđa, nema razloga da ne pokušaš reći toj osobi na samo ili putem pisma. Ako kojim slučajem ne uspije, nemoj biti tužan. Važno je pokušati jer ako ne pokušaš, nećeš niti znati.

Samo hrabro, vjeruj u sebe i sjeti se da puno vrijediš.
Tvoj pedagog