Odgovori za Sandučić

6.5. Šifra: Crveni, Crni i Bijeli anđeli

Autor: TIN SEDLAR, 10. 5. 2016.

Imamo prijateljicu koja je fantastična u plesu. Problem je taj što je do prije godinu dana stalno plesala, a sada više ne želi i nama je žao zbog toga. Potaknuti Svjetskim danom plesa 29.4., željeli bismo joj vratiti talent.

Dragi Crveni, Crni i Bijeli anđeli!

Jako je lijepo od vas što brinete za svoju prijateljicu i želite pomoći. Time pokazujete da ste pravi prijatelji jer vam je stalo do te osobe. Prije svega, talent se ne može izgubiti. Može se samo malo izgubiti volja, ali talent će uvijek biti prisutan. Najjednostavnije što možete napraviti je da svi zajedno odete s vašom prijateljicom na sok ili neko druženje (npr. pogledate zajedno neki film u kojem ima plesa) i objasnite joj da ste uživali kada je plesala i rado biste je opet gledali kako pleše. Naravno, pitajte je zašto je izgubila volju za plesom i što se može učiniti da joj ples ponovo razigra srce.

Ipak, morate shvatiti da se ljudi mijenjaju i da svako razdoblje nosi nešto drugačije. Svi mi imamo nešto što jako volimo, ali postoje dani i vremena kada nam više nije toliko stalo do nečega i jednostavno vidimo da nam nešto drugo privlači pažnju. Nije u redu nekoga tjerati na neku aktivnost ako joj ta aktivnost više ne predstavlja strast i veselje.

Ako je saslušate i lijepo porazgovarate o svemu, siguran sam da ćete vidjeti pravi razlog. Svakako trebate poštivati njezinu odluku ukoliko kaže kako joj se trenutno ne pleše, već želi nešto drugo.

Kao što sam rekao, ljudi se mijenjaju. I tko zna, možda se jednoga dana vrati plesu, iako joj sada nije u prvom planu.

Vaš pedagog