Dobra jesen u produženom boravku 4.b i 4.c

Autor: Administrator , 7. 10. 2021.

Na satu Hrvatskog jezika u produženom boravku 4.bc razreda nastala je zbirka pjesama „Dobra jesen“. Zadatak za domaću zadaću bio je napisati pjesmu o jeseni tako da pjesma ima pet stihova od kojih svaki započinje redom slovima J, E, S, E, N. Naslov su učenici odabrali sami. Svi učenici su uspješno riješili zadatak. Ponosno su svoje stihove čitali jedni drugima i našoj školskoj knjižničarki Ani Červar Manojlović koja je predložila izložbu pjesama u školskoj knjižnici.

Učiteljica je pjesme ujedinila u zbirku pjesama „Dobra jesen“.

MEĐUPREDMETNE TEME

U 4. razredu naglasak je na međupredmetnoj temi Učiti kako učiti. Cilj je da učenici budu što samostalniji kako bi bili što bolje pripremljeni za prelazak u više razrede.

Uz korištenje udžbenika, enciklopedija i drugih izvora te uz primjenu digitalne tehnologije učenici ponavljaju i uvježbavaju naučeno i pišu domaće zadaće.

U nastavi Prirode i društva u produženom boravku naglasak je na istraživačkom pristupu. Učenici provode jednostavna istraživanja životnih uvjeta: promatraju i opisuju, planiraju, prikupljaju podatke, prikazuju ih i analiziraju te donose određene zaključke.

Potičemo suradničko učenje i rad u timu.

Ozbiljno i savjesno učenici su proveli različite pokuse kojima su istraživali svojstva vode, sastav zraka i tla.

LIKOVNE RADIONICE

Obilježili smo Europski tjedan sporta (od 23. do 30. rujna 2021.). Naglasili smo važnost sudjelovanja u sportu i tjelesnim aktivnostima i razgovarali o njihovim brojnim dobrobitima. Osmišljavali smo vježbe za cijelo tijelo te ih svakodnevno provodili.

Učenici su na likovnoj radionici od aluminijske folije izrađivali sportaše u pokretu.

Portret male Fride

Učenici su temperama slikali portret poznate slikarice Fride Kahlo zamišljajući je kako je izgledala u njihovoj dobi.

Četiri odabrana likovna rada poslali smo na Natječaj za dječji portret male Fride za plakat istoimene predstave GK Žar ptica.

U okviru izvannastavne aktivnosti KNJIGA U GOSTIMA čitali smo knjigu Frida Kahlo iz serijala Mali ljudi, veliki snovi koja govori o poznatoj slikarici dok je još bila samo dijete s velikim snovima.

SVJETSKI DAN MIRA

21. rujna 2021.  obilježili smo Svjetski dan mira. Igrali smo igru asocijacija te prikupili poveći broj pojmova vezanih uz mir. Čitali smo ih i raspravljali o tome kako mi možemo pridonijeti miru. Riječ MIR krije se u brojnim hrvatskim ženskim i muškim imenima. Na kraju je svatko napisao svoju poruku mira. Uredili smo razredni pano i uživali u miru.

Poveznica na interaktivnu fotografiju:

POSJET ETNOGRAFSKOM MUZEJU

Nastavljamo dugogodišnju suradnju s Etnografskim muzejom koji smo posjetili 16. rujna 2021. Sudjelovali smo u radionici vezanoj uz izložbu “Igračke – djetinjstvo zauvijek” u okviru programa Lado i prijatelji na Mažurancu. Susret smo dogovorili sa Željkom Jelavić, voditeljicom projekta Muzej u gostima koji provodimo u izvannastavnoj aktivnosti Knjiga u gostima. Uživali smo u čarobnom prostoru Muzeja ispunjenom različitim, već pomalo zaboravljenim igračkama. Kroz svijet tradicijskih igračaka i starih dobrih igara stručno nas je provela srdačna muzejska pedagoginja Silvia Vrsalović.

Zahvaljujemo djelatnicima Etnografskog muzeja i radujemo se sljedećem susretu!

Dobru jesen svima žele učenici produženog boravka 4.bc razreda i njihova učiteljica

Izvor: Ljerkica Vinković, učiteljica RN savjetnica