Blagdansko ozračje u 3. razredima

Autor: Administrator , 19. 1. 2021.

BLAGDANSKO OZRAČJE

U PRODUŽENOM BORAVKU 3. RAZREDA

Prosinac je mjesec zajedništva, topline, slavlja… Učenici su dali sve od sebe kako bi u prosincu pokazali svoje veliko srce i učinili prosinac posebnim mjesecom u godini.

3. prosinca obilježili smo Međunarodni dan osoba s invaliditetom. Učenici su se prisjetili s kojim problemima se susreću osobe s invaliditetom te kako svatko od nas može doprinijeti tome da budu ravnopravni članovi društva.

Učenici produženog boravka 3.a i 3.b razreda su nakon čitanja knjige „Super je bit' različit!“

zaključili kako smo svi različiti i kako nas te razlike obogaćuju. Potom su pisali lijepe poruke i tako izradili plakat na temu različitosti.

Učenici produženog boravka 3.b i 3.c razreda pročitali su knjigu Bontončić – ili kako svima biti prijatelj“. Nakon rasprave o pravilima lijepog ponašanja odlučili su sami izraditi svoju knjigu istog naslova.

Poveznica na interaktivnu fotografiju Bontončić ili kako svima biti prijatelj:

Thinglink.com

Potom su počele pripreme za blagdane – izrada ukrasa i čestitki. Pri tome smo slušali prigodne pjesme, pjevali i plesali.

U očekivanju snijega i zimskih radosti izrađivali smo prekrasne pahulje od papira.

Vrijedne đačke ruke neumorno su radile i ukrasile prostor učionice i škole.

Papirnati ukrasi pridonijeli su blagdanskom ugođaju školskog prostora.

Spretni učenici izradili su čestitke za sve djelatnike škole te im na taj način zahvalili na svemu što im pružaju za vrijeme boravka u školi. Na svaku čestitku su se svi potpisali. Uložili su dosta vremena i truda a radost svakoga tko je primio čestitku bila je nagrada. Naravno, takve čestitke su dobili i roditelji koji danonoćno brižno bdiju nad svojom djecom.

Učenici su sudjelovali u božićnoj priredbi koja se održala putem MS Teams-a 22. prosinca 2020.

Zadnji dan nastave ugostili smo Anu Červar Manojlović, našu školsku knjižničarku koja nam je pročitala priču Božidara Prosenjaka „Sijač sreće“. Dok smo usrećivali jedni druge, vrijeme nam je brzo prošlo u smijehu i veselju.

Izvor: Ljerkica Vinković, učiteljica RN savjetnica i Marta Bartolović, mag. prim. educ.