PRVI RAZRED, PRVI IZAZOVI!

Autor: Administrator , 26. 10. 2019.

1. a, 1. b i 1. c pomiču vlastite granice te vam s veseljem predstavljaju svoje prvo školsko likovno stvaralaštvo i stečene vještine. Obilježavanjem prigodnih dana tijekom rujna i listopada (Međunarodni dan zaštite životinja, Dan kravate, Dani kruha i dolazak jeseni u naše krajeve) s ponosom vam predstavljaju svoje prve likovno vrijedne vještine i druge aktivnosti gdje su učenjem kroz igru i istraživanjem pokazali rano stečene vještine i sposobnosti.

Grafičkom tehnikom tiska i prirodnim materijalima stvorili smo jesensko stablo za naš prvi pano. Listovi stabla napravljeni su od kolaž papira, a svaki je list ručno izrezan i originalan. Na kolaž papiru je otisnut jesenski list premazan akrilnom bojom, a svaki list su pomno odabrali i ubrali učenici u školskom dvorištu.

-  Obilježavanje Međunarodnog dana zaštite životinja (4. listopada) -

Likovne majstorije - Dani kruha –

Obilježavanje - Dana kravata –

Kako bi se učenicima zorno prikazala geometrijska tijela i likovi izradili smo plakat. Likovi su izrezani od papira u boji, a tijela su načinjena od izrezanih plašteva koje su učenici samostalno oblikovali. Kako bi naučili razlikovati pojmove, tijela smo povezali s predmetima iz okoline učenika te riječima od kojih se imena sastoje.

- Izrada različitih oblika od tangrama –

Izvor: Učiteljice PB: Petra Vančina (1.a), Mirela Ćosić (1.b), Valentina Đurec (1.c)