PRODUŽENI BORAVAK 2. a i 2. c razreda - rujan 2019.

Autor: Administrator , 26. 10. 2019.

9. rujna 2019. učenici su se upoznali s novom učiteljicom iz produženog boravka. Nakon predstavljanja, učiteljica je svakom učeniku darovala papirnato srce, a učenici su na to srce napisali svoje ime. Potom su izrađivali straničnik tako da su se nacrtali i na vrh zalijepili darovano srce. Svaki učenik sad ima svoj označivač stranice koji nas podsjeća na prvi susret.
23. rujna 2019. obilježili smo Međunarodni dan znakovnih jezika tako da smo naučili nekoliko rečenica hrvatskoga znakovnog jezika i neka pravila pristojnog i primjerenog ponašanja u komunikaciji s osobama koje slabije čuju ili su gluhe.
Taj dan posvetili smo i početku jeseni. Pročitali smo pjesmu Jesen iz knjige „Priče koje se vole smijati“ Mladena Kušeca, osmislili jesensku pjesmu te oslikali ovogodišnji prvi kišni dan jeseni i tople dane rane jeseni.

Kroz različite aktivnosti prisjetili smo se opasnosti u prometu te ponavljali prometne znakove i pravila naglašavajući kako je za sigurnost u prometu važno uvijek bili oprezan.

30. rujna 2019. započeli smo realizacijom projekta „Putujuća knjižnica“ u suradnji s Martinom Domaćinović, bibliotekarkom iz Odjela za djecu i mladež Gradske knjižnice Vladimira Nazora u okviru izvannastavne aktivnosti „Knjiga u gostima“. Ove školske godine godišnja tema naše škole je „Put oko svijeta“ pa su učenici slušali priču Orianne Lallemand i Eleonore Thuillier: Vuk koji je htio obići svijet. Aktivno su se uključivali u razgovor o različitim dijelovima svijeta i znamenitostima koje se tamo susreću. Potom su napisali razglednice Vuku iz cijelog svijeta.

Naša gošća je učenicima donijela knjigu Izumi Leonarda Da Vincija kako bi im pokazala primjer pop up slikovnice. Oni su pokazali svoju kreativnost i oslikali priču o vuku po uzoru na tu knjigu.

Izvor: Ljerkica Vinković, učiteljica RN savjetnica