> Nastava

Izbori za predsjednika 3.a razreda

Autor: Administrator , 22. 9. 2021.

IZBORI ZA PREDSJEDNIKA/PREDSJEDNICU U 3.a

I ove smo školske godine kao i prošlih imali prave demokratske izbore za predsjednika ili predsjednicu razreda. Kao i na pravim izborima prvo smo izabrali izborno povjerenstvo koje je pratilo predizbornu kampanju koja je trajala tjedan dana. Ove godine samo su djevojčice odlučile ući u utrku za to prestižno mjesto pa je jedino što smo znali bilo da biramo predsjednicu.

Naše kandidatkinje predstavile su se biračima svojim plakatima, prezentacijama i pravim predizbornim govorima.

Maša Smolek predstavila se plakatom i prezentacijom te održala pravi predizborni govor.

Hana Braje je u svojoj prezentaciji predstavila sebe i sve ono što je zanima te iskreno rekla zašto želi biti predsjednica razreda.

Marica Stanić bila je jako uzbuđena i predstavila nam se jako lijepim i maštovitim plakatom.

Eli Šalomon Janečić pripremila je  jako zanimljiv plakat i predstavila se veselo s velikim osmijehom.

Ema Božičković pouzdala se u svoj govor i pojasnila zašto želi biti predsjednica.

Zara Živko naša prošlogodišnja predsjednica rekla je kako je to jako zanimljivo i da je rado sudjelovala u radu Vijeća učenika i da bi to i dalje rado radila.

Nakon tajnog glasanja i prebrojavanja glasova koje je obavilo izborno povjerenstvo za predsjednicu je izabrana Maša Smolek, a njezina zamjenica je Hana Braje.

Zaključili smo na kraju naših izbora kako je važno predstaviti se biračima na što više različitih načina, kako je to učinila Maša, jer se predstavila plakatom, prezentacijom i održala jako lijep predizborni govor. Na taj je način uspjela privući pozornost birača i istaknuti se između drugih kandidatkinja.

Mašo ČESTITAMO!

Izvor: Borislava Šurdonja, mag.prim.educ., učitelj savjetnik