> Nastava

ZOO u gostima u 1.a

Autor: Administrator , 27. 4. 2021.

ZOO u gostima u 1. a

'Ptice oko nas'

Učenicima 1.a razreda u virtualni posjet došla je edukatorica Zoološkog vrta grada Zagreba. Učenici su utvrdili poznavanje obilježja godišnjih doba i povezanost između vremenskih uvjeta i života ptica.

Rješavajući online kviz ponovili su svoje znanje o pticama selicama i pticama stanaricama. Naučili su tko su to ornitolozi te na koji način prstenovanjem prate kretanje roda od Zagreba do Afrike.
Doznali su razloge zbog kojih većina ptica svoj put pređe leteći iznad kopna, da se ptice noću orijentiraju pomoću zvijezda, a da neke ptice svoj put pređu odjednom.

Doznali su koje su to karakteristike ptica, upoznali različite vrste perja, saznali da su gnijezda zeba i lastavica izrađeni od različitih materijala.Na online edukaciji doznali su i važnost ljepljenja naljepnica na staklene površine, da kuće za ptice ne smiju biti obojane žarkim bojama te da se ulaz u ptičju kućicu mora nalaziti na južnoj strani kućice. Ako djeca pticama naprave hranilicu, važno je zimi ptice redovito hraniti jer se one naviknu na to. Učenici su se upoznali s jajima  noja, emua, ždrala i rode. Na kraju zanimljivog  i poučnog predavanja, učenici su se zahvalili edukatorici Miji na svemu što su doznali tom prilikom.

Izvor: Sanja Maričević, mag. prim. educ.