Projekt JEZIČNA BRUSILICA

Tijekom školske godine afirmirat će se jezici koje učimo u Školi kroz građu školske knjižnice, kulturna događanja, književne susrete, predavanja vanjskih suradnika i kreativne radionice.
Ciljevi - usporediti našu kulturnu baštinu i običaje s drugim narodima engleskog i francuskog govornog područja, razviti ljubav prema čitanju na različitim jezicima te napredovati u razvoju jezičnih vještina i sposobnosti.

U školskoj knjižnici izdvojena su četiri nova kutka:

1. Kutak hrvatskog jezika
 (rječnici, pravopis, gramatika hrvatskoga jezika, knjige hrvatske povijesti i kulture)

2. British corner (knjige, časopisi na engleskom jeziku te knjige engleske povijesti i kulture)

3. Le Coin des Francais (knjige i časopisi na francuskom jezik, knjige francuske povijesti i kulture)

4Latina et  Graeca (knjige, gramatika, pravopis latinskog i grčkog jezika, knjige rimske i grčke povijesti i kulture)

BOGATI KNJIŽEVNI SUSRET U DRUŠTVU HRVATSKIH KNJIŽEVNIKA

ZA UČENIKE NAŠE SKOLE

U četvrtak, 13. veljače 2020. godine školska knjižnica je organizirala književni susret za učenike četvrtih razreda u Društvu hrvatskih književnika.

Tamo nas je toplo dočekao voditelj Male tribine DHK Hrvoje Kovačević, koji je bio moderator Susreta, a gost Male tribine bio je književnik Ratko Bjelčić.

Učenici su spremno stigli u Društvo, pripremili novinarska pitanja za naše književnike.

Bio je to pravi novinarski intervju!

Naši su se književnici dobro snašli i spremno odgovarali na sva postavljena pitanja. Oni su za naše učenike pripremili nekoliko kviz-pitanja o njihovom spisateljskom radu.

Svi su učenici željeli sudjelovati, no samo su najbrži učenici, koji su znali odgovoriti na sva postavljana pitanja, primili od književnika knjigu na dar.

Na opće oduševljenje, kako učenika tako i učitelja, na Susret je stigao afirmirani hrvatski književnik Zlatko Krilić, koji je sve prisutne srdačno pozdravio i sjedio među malim gledateljima.

Nakon Susreta, puni dojmova, naši su se učenici vratili svojim razredima gdje su zapisivali odgovore naših književnika, kako bismo današnji bogati intervju mogli objaviti u idućem broju našeg školskog lista Plavo zvono.

Ovom prilikom želimo se zahvaliti voditelju Male tribine Društva hrvatskih književnika Hrvoju Kovačeviću na susretljivosti i suradnji.

Književni susret u školskoj knjižnici

U ponedjeljak, 24 veljače 2020. godine u prostoru školske knjižnice

održano je svečano predstavljanje zbirke pjesama

učenika 2. a, b, c razreda programa produženog boravka