SVJETSKI DAN BOLESNIKA

Autor: Administrator , 11. 2. 2015.

10. veljače 2015. uoči Svjetskog dana bolesnika održali smo državni interdisciplinarni stručni skup pod nazivom Uloga šire društvene zajednice u poboljšanju kvalitete života hospitaliziranog djeteta u polivalentnoj dvorani OŠ Izidora Kršnjavoga. Okupili smo brojne učitelje i stručne suradnike koji rade na bolničkim odjelima iz cijele Republike Hrvatske.

Ministar znanosti, obrazovanja i sporta prof. dr. sc. Vedran Mornar istaknuo je važnost odgojno-obrazovnog rada u specifičnim bolničkim uvjetima i zahvalio učiteljima na njihovom angažmanu. Zatim je u pratnji Lidije Sosa Šimenc, ravnateljice škole i Ljerkice Vinković, učiteljice posjetio Kliniku za dječje bolesti Zagreb gdje su ga dočekali Osman Kadić, sanacijski upravitelj, dr. med. Zoran Bahtijarević, dr. sc. Stjepan Višnjić i glavna sestra, Milka Valpotić. Predstavnici KDBZ-a istaknuli su izvrsnu suradnju škole i bolnice te značajnu ulogu učitelja u poboljšanju kvalitete života hospitalizirane djece. Razgovaralo se o tome kako poboljšati uvjete u kojima se održava nastava u bolnici. Ministar je potom obišao učionicu i ostale bolničke prostorije u kojima se održava nastava.

Sudionici stručnog skupa pohvalili su  organizaciju, zanimljivost programa i primjenjivost sadržaja tema u praksi. Mnogi su istaknuli zadovoljstvo zbog susreta s ministrom i prilike za razgovor s njim u cilju podizanja kvalitete odgojno-obrazovnog rada u bolničkim uvjetima.