STRUČNI SKUP SUVREMENE TEHNOLOGIJE I UČENIK

Autor: Administrator , 24. 4. 2018.

Stručni skup Suvremene tehnologije i učenik održan je u petak, 20. travnja 2018. godine u Osnovnoj školi Izidora Kršnjavoga. Interdisciplinarni stručni skup organizirala je Agencija za odgoj i obrazovanje u suradnji s OŠ Izidora Kršnjavoga i Klinikom za dječje bolesti Zagreb. Namijenjen je ravnateljima, stručnim suradnicima i učiteljima uključenim u osnovnoškolski odgoj i obrazovanje u osnovnim školama i zdravstvenim ustanovama u sklopu kojih djeluju škole u bolnici. Cilj skupa bio je upoznati sudionike s mogućnostima koje pružaju suvremene tehnologije u nastavi i s mogućnostima u radu s učenicima s posebnim potrebama te učenicima u specifičnim bolničkim uvjetima rada kao i prikazati uporabu digitalnih nastavnih materijala u odgojno-obrazovnom radu s hospitaliziranim učenicima.

Zbor škole otvorio je šesti stručni skup izvedbom četiri pjesme nakon čega je uslijedila uvodna riječ dobrodošlice ravnateljice OŠ Izidora Kršnjavoga, profesorice Lidije Sose Šimenc. Potom su nam se obratile u ime Agencije za odgoj i obrazovanje viša savjetnica za razrednu nastavu Ivona Nakić Vojnović i stručna savjetnica za djelatnost osnovnog odgoja i obrazovanja Sanja Urek iz Gradskog ureda za obrazovanje, kulturu i sport.

Predavanja

1. Prim. dr. sc. Vlatka Boričević Maršanić, dr. med. specijalist psihijatrije, subspecijalist dječje i adolescentne psihijatrije, Psihijatrijska bolnica za djecu i mladež, Zagreb;

,, Interdisciplinarni odnosi u vremenu suvremenih tehnologija“

2. Dr. sc. Danijel Labaš, Hrvatski studiji, Odsjek za komunikologiju;

„Izazovi novih medija u obitelji i školi“

3. Alma Rovis Brandić, mag. paed. soc., viša savjetnica za stručne suradnike defektologe (socijalne pedagoge), AZOO;

„Djeca s problemima u ponašanju u bolnici“

Radionice

4. Martina Eljuga, psihologinja, stručni suradnik, OŠ Izidora Kršnjavoga; radionica „Dijete i Internet“

5. Ivana Pečnik Ban, prof. logoped, stručni suradnik, OŠ Izidora Kršnjavoga; radionica ,,Igre u radu s djecom“

6. Dubravka Novosel Guszak, socijalni pedagog; radionica „Dramske igre“

7. Tatjana Priselac, prof. matematike i informatike, OŠ Izidora Kršnjavoga; radionica „Web alati“

8. Ivona Nakić Vojnović, viša savjetnica i Ivančica Baranović Puh, prof.; radionica „Značaj smijeha u radu s djecom“

9. Blanka Peretić, prof. Škola u bolnici KBC Zagreb; radionica „Opće i specifične kompetencije učitelja škole u bolnici“

Konferansu je vodila ravnateljica Lidija Sosa Šimenc.

Srdačno druženje, stručni, kvalitetni i dobro pripremljeni predavači, ugodna atmosfera, odlična organizacija, dobrodošlica svim kolegicama i kolegama, uz riječi pohvale, opće su odlike ovog skupa.