BOŽIĆNI KONCERT OSNOVNE ŠKOLE IZIDORA KRŠNJAVOGA

Autor: Administrator , 20. 12. 2017.

19. prosinca 2017. održan je božićni koncert OŠ I. Kršnjavoga u auli Muzeja Mimara. Prije samoga koncerta prisutnima se u kratkome govoru obratila ravnateljica Lidija Sosa Šimenc, a zatim i župnik iz župe sv. Blaža Zlatko Koren.

Božićni je koncert otvorio veliki zbor naše škole pjesmom „Ding-dong“. Velikom se zboru zatim pridružio mali zbor u zajedničkoj izvedbi pjesme ,,Radost i sreća“ i naše tradicionalne „Radujte se narodi“. Od protekle školske godine naša škola ima mali zbor i veliki zbor, a na današnjem koncertu, uz vodstvo prof. Dijane Rogulje Deltin i korepetitora Vitomira Ivanjeka, zboraši su nam pokazali zašto osvajaju zlatne medalje na natjecanjima.

Uslijedile su odlične izvedbe učenika naše škole sve do 11 sati. Učenica Elena Beštak pratila je zboraše na oboi u pjesmi „Oj, pastiri, čudo novo“. Recitacija učenika 3. razreda „Božićni san“ izmamila je puno simpatija, osmijeh na lice, ali i pokoju suzu. Izvođači su ispraćeni iskrenim pljeskom i podrškom mnogobrojne publike.

Uslijedio je red glazbe, red recitacije, red glazbe... Lara Sorić se na klaviru prisjetila uspomene iz Beča, Vida Bokić je zaželjela dobrodošlicu Božiću, Ana Kostanić je na gitari izvela pjesmu „Romansa“, o dvjema pahuljama govorile su nam učenice Ela Pavlinić i Eva Janjić, a Ema Vuković je opisala jedan posebni Božić u monologu Sanje Pilić. Individualne nastupe u ovome dijelu koncerta zaključio je Dominik Ivanović koji je na tamburici odsvirao tradicionalnu pjesmu ,,Spi dijete“.

Plesna točka na pjesmu „Sretan Božić svakome“, koji su izveli Iskra Čiček i Vilim Uzorinac, ispraćena je gromoglasnim pljeskom, kako učenika viših razreda koji su pratili javnu probu, tako i publike na samome koncertu.

Lea Kramarić je na violini odsvirala „Igru“, a Ema Sorić je otpjevala ,,Mon beau sapin“ u pratnji Ane Barbare Scartezzini Dumić na violončelu.

Nakon individualnih nastupa naših učenika, koji su pokazali svoje glazbeno i recitatorsko umijeće, na scenu se vraćaju zboraši i zborašice. Mali zbor izvodi pjesmu ,,Do you wanna build a snowman“, a zatim im se na pozornici pridružuje i veliki zbor. U pratnji Grgura Beline na violini izvode „Tihu noć“. Pjesmu ,,Carol of the Bells“ izvode učenice Lana Brainović, Hana Vukadinović, Lara Višnjić i Carmen Mihalić, dok ih na klaviru prati Leon Prahin. Odličan nastup naši zboraši završavaju pjesmama ,,Edelweiss“ i ,,White Winter Hymnal“.

I ove su godine naši dragi gosti bili djeca i odgajatelji iz Kuće svetoga Josipa iz Hrvatskoga Leskovca koji su se odazvali našem pozivu i uživali u božićnom koncertu. Nakon programa uručeni su im darovi skupljeni u tradicionalnoj humanitarnoj akciji koju već godinama provode naši učenici, roditelji i djelatnici škole. Hvala svim roditeljima, bakama, djedovima i ostalim članovima obitelji koji su došli gledati koncert, te učenicima, učiteljima, profesorima i svima koji su sudjelovali u koncertu.