VEČER MATEMATIKE 2017.

Autor: Administrator , 8. 12. 2017.

Naša se škola i ove godine, 7. prosinca 2017., uključila u hvalevrijedan projekt Hrvatskog matematičkog društva, čiji je cilj izgradnja pozitivnog stava prema matematici.

Večer matematike se već petu godinu zaredom održava u našoj školi. Projekt provode aktivi učitelja matematike i aktivi učitelja razredne nastave. Namijenjen je svim učenicima od prvog do osmog razreda, ali i njihovim roditeljima, koji su se i ove godine rado odazvali i sudjelovali u projektu. Ove je godine glavni sponzor Večeri matematike postao IRIM (Institut za razvoj i inovativnost mladih).

U našoj je školi najveći odaziv bio među učenicima nižih razreda koji su zajedno sa svojim roditeljima, u ugodnoj i opuštenoj atmosferi, sudjelovali u raznolikim matematičkim aktivnostima, a sve pod budnim okom svojih učiteljica. Našim je malim prvašićima ovo bila radosna večer i uzbudljivo iskustvo prvoga sudjelovanja u ovome projektu. Četvrtaši su također uživali, ali se i pomalo brinuli hoće li uspjeti riješiti sve zadatke u kojima se žele okušati. Zajedno s roditeljima učenici su otkrivali su zabavnu i najčešće zaboravljenu stranu matematike. Pomoć roditelja u pojašnjavanju matematičkih problema kod djece potiče pozitivnu interakciju u kojoj zajedno rješavaju probleme.

U višim je razredima odaziv bio najveći među učenicima petih i šestih razreda. Petaši i šestaši su marljivo obilazili „matematičke stanice“ i odabirali aktivnosti koje su za njih pripremili profesori Matematike. Zahvaljujući IRIM-U, učenici sedmih i osmih razreda su tijekom Večeri matematike mogli rješavati zadatke s micro:bitom. Sedmaši su se igrali QR codovima, a osmaši su mogli zaigrati već tradicionalnu partiju šaha s profesorom Matematike ili jednostavno uživati u zajedničkom rješavanju matematičkih problema i druženju sa svojim prijateljima.

Koristeći modernu tehnologiju u našim učionicama, učenici su vrlo rado zaigrali interaktivne igre, te se okušali u rješavanju tangrama i drugih matematičkih problema na pametnim pločama. Matematika nije teška ako se radi na zanimljiv način i ako se približi učenicima!